W sobotę 1 października Muzeum Obrony Wybrzeża Stowarzyszenia "Przyjaciele Helu" odwiedziła 326-osobowa grupa strażaków z powiatu sieradzkiego. Przedstawiciele Straży Pożarnej, a wśród nich Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi nadbrygadier w st.spocz. Andrzej Witkowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Andrzej Weselski, mł.brygadier Agnieszka Nowak, Zastępca Burmistrza miasta Warta Sławomir Janczak, Burmistrz Gminy i Miasta Warta - Jan Serafiński, st. ogn. Jadwiga Powalska złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz pod tablicą patrona naszego muzeum - komandora Zbigniewa Przybyszewskiego.

Poważnym zadaniem dla obsługi muzeum było pokonanie problemów logistycznych związanych z tak liczną grupą osób. Uczestnicy wycieczki zwiedzili główny obiekt Muzeum Obrony Wybrzeża Stowarzyszenia, wieżę kierowania ogniem oraz Muzeum Helu. Po zwiedzaniu członkowie grupy posilili się wojskową grochówką i odjechali do WZW Jantar.