Muzeum Obrony Wybrzeża zachęca wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie  literacko - plastycznym "ADMIRALSKI REJS"  poświęconym pamięci admirała Józefa Unruga.

Konkurs jest organizowany przez "Dwór marzeń" w Sielcu gdzie od 2004 roku organizowane są rozliczne wydarzenia kulturalne przypominające postać admirała Unruga i gdzie znajduje się Izba Admiralska Józefa Unruga.
W konkursie może wziąć udział każda zainteresowana osoba - takie zapewnienie rozszerzające zapis regulaminu uzyskaliśmy telefonicznie od organizatorów.

Admirał Unrug ur. w Brandenburgu, związany był z blisko Sielcem. Jego majątek rodowy znajduje się do dziś na Pałukach k. Żnina. Postać J. Unruga jest związana z najważniejszymi kartami historii przedwojennej Polski . Był współtwórcą Floty Marynarki Wojennej w II RP, jej legendarnym dowódcą, obrońcą Helu podczas kampanii wrześniowej w 1939 r., współzałożycielem Gdyni, założycielem pierwszej Szkoły Specjalistów Marynarki Wojennej, założycielem jachtklubu  YKP w Gdyni i jego jedynym do wybuchu II wojny światowej komandorem. J. Unrug był jeńcem obozów m in. Oflagów w Silberberg, Murnau. Po wojnie jako bezpaństwowy emigrant zmarł we Francji i tam jest obecnie pochowany.

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z:
- regulaminem konkursu
- szczegółowym opisem