Z  wielką przyjemnością informujemy, że medal komandora Zbigniewa Przybyszewskiego nr  02/II/2017 został jednogłośnie przyznany

panu dr. Hubertowi Cabajowi

Serdecznie gratulujemy!  Ten medal, to szczególne wyróżnienie, przyznawane przez nasze muzeum  osobom których zasługi dla rozwoju naszego muzeum są szczególnie cenne.
Wręczenia medalu  w czasie Nocy Muzeów dokonał 20 maja dyrektor MOW - Władysław Szarski

Medal komandora Zbigniewa Przybyszewskiego jest nadawany raz na kwartał osobom starannie wybranym i zatwierdzonym przez dyrekcję Helskiego Kompleksu Muzealnego - w skład którego wchodzi MOW.
Aby nadać temu medalowi odpowiednią rangę opracowano i zatwierdzono szczegółowy  regulamin przyznawania medalu osobom lub instytucjom które mają znaczący wkład w rozwój  Muzeum.