W listopadzie 2007 r. Muzeum otrzymało dar z od Dowództwa Marynarki Wojennej. Jest to lokomotywa WLS-40 i sześć wagoników. W przyszłym roku turyści będą podziwiali pełny skład pociągu. To już druga tego typu lokomotywa, jaką mamy na stanie. Obie lokomotywy wejdą w skład przyszłego taboru kolejowego.

W dniach 21-23 września nasze Muzeum gościło p. Haralda Isachsena z małżonką. Pan Isachsen pracuje w firmie "Destination Harstad" (płn. Norwegia), opiekującej się jedynym na świecie działem 406 mm typu Adolfkanone, które jest udostępnione do zwiedzania z cztero-działowej baterii Trondenes (Theo),

22 września 2007 roku, na uporządkowanym i odrestaurowanym przez MOW, dzięki dotacji sponsora -

Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej -

- stanowisku nr 4 baterii Laskowskiego, odbyły się uroczyste obchody 100-lecia urodzin jej legendarnego dowódcy, kapitana Zbigniewa Przybyszewskiego. Ufundowaną przez MOW tablice pamiątkową odsłonili: Zbigniew Przybyszewski - stryjeczny wnuk dowódcy i jeden z ostatnich obrońców Helu p. Józef Horniak.

W dniu 11 sierpnia p.Piotr Brzeziński, dyrektor Ośrodka Wczasowo-Rehabilitacyjnego "Posejdon" z Krynicy Morskiej przekazał naszemu Muzeum minę morską i nietypowy bagnet.

W dniach 9 - 12 sierpnia 2007 w Helu odbyła się po raz drugi impreza D-Day Hell 1944-2007. Około 120 członków różnych grup rekonstrukcyjnych z całej polski przygotowało pokazy działań bojowych na terenie miasta oraz muzeum. "Alianci" zakwaterowani w wieży dalmierza oraz "Niemcy" na stanowisku B2, zorganizowali wystawy plenerowe swojego sprzętu. W ciągu czterech dni kilka tysięcy turystów mogło zapoznać się z oryginalnym uzbrojeniem i pojazdami z okresu II wojny światowej.

W maju 2007 roku Muzeum zakupiło nową lokomotywę wąskotorową WLS-40, sprowadzoną aż z Kłodzka. Lokomotywa jest sprawna. Jej zakup związany jest z planami odtworzenia wewnętrznej linii kolejowej, która będzie łączyła poszczególne obiekty wchodzące w skład muzeum.

W maju 2007 roku nasze Muzeum otrzymało od p. Dariusza Lobejko samochód Polonez-Truck. Samochód ten będzie wykorzystany przy przewozach eksponatów pozyskiwanych z terenu półwyspu, oraz patroli, jakie muzeum prowadzi w związku z ochroną helskich zabytków militarnych.

8 maja 2007 r., w rocznicę zakończenia II wojny światowej, MOW wzbogacił się o czołg T-34 użyczony na co najmniej 5 lat przez małżeństwo Beatę i Marka Godziszewskich. Serdecznie dziekujemy!
Ten wyprodukowany w 1944 roku, ważący ok. 30 ton czołg wchodził w skład I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte

1 maja 2007 r., w pierwszą rocznicę powstania naszego Muzeum, burmistrz Helu, pan Mirosław Wądołowski (z prawej) został powitany deszczem konfetti - kuponami kontrolnymi biletów sprzedanych w ciągu pierwszego roku w naszym muzeum.