22 września 2008 roku na helskim cmentarzu odbył sie uroczysty, wojskowy pogrzeb. Hel pożegnał jedną ze swoich legend - długoletniego i przez lata niemal jedynego przewodnika helskiego. To dzięki jego pasji ocalono wiele helskich zabytków, to on zaraził swoim entuzjazmem i zainteresowaniem historią Helu wiele osób, które potem stworzyły Muzeum Obrony Wybrzeża. Przez lata prowadził Klub Garnizonowy i Kino "Wicher" w Helu, ale nie ograniczał się do tego. W marę swoich możliwości starał się ocalić dla historii bezcenne zabytki militarne skazane przez wojsko na złom lub na porzucenie i zapomnienie. Osobiście ocalił przed zniszczeniem fragment lufy z zamkiem jednego z historycznych dział BOFORSA z bat. Laskowskiego - które można dzięki temu do dziś obejrzeć w Helu jako jedyny zachowany tutaj element tych dział.