We wrześniu 2009 r. przesłano dla naszego Muzeum kolejny wspaniały dar - przedwojenną instrukcję "Dowódca drużyny strzeleckiej w polu" oraz numer "Morza" wydany z okazji śmiercia marszałka Piłsudskiego.
Serdecznie dziekujemy! - szkoda tylko, że dołączony bez danych adresowych list uniemożliwia identyfikację darczyńcy i przesłanie mu podziękowania.
Otrzymujemy nieustannie wiele ciekawych eksponatów, choć ofiarodawcom wydaje się czasem, że to czym rozporządzają jest niegodne wysłania do muzeum. Nieprawda! - cieszymy się z każdego powiększenia naszych zbiorów.
Szczerze namawiamy do przekazywania nam zdjęć archiwalnych - także POWOJENNYCH!! - z Marynarki Wojennej, ze służby na wybrzeżu, do nadsyłania wspomnień i innych pamiątek życia codziennego.
POSZUKUJEMY TAKŻE REPRODUKCJI GAZET Z WRZEśNIA 1939 ROKU.