Frekwencja dopisała nad podziw - było nas ok 500 osób! Dopisała też pogoda - idealnie sucha, pogodna, księżycowa noc pomiędzy dniami mżawki i chłodu.
Na stanowisku B2 naszego muzeum (główny budynek) był tłok, jak w szczycie sezonu. Masy dzieci biegały z latarkami, bo szykowały się już na wyprawę kolejką do stanowiska B3 - zamkniętego zwykle na cztery spusty. Kolejka zrobiła wiele kursów z kompletem pasażerów, zachowując z powodu ciemności wzmożone zasady bezpieczeństwa. Kuchnia polowa serwowała grochówkę marynarską i kiełbasę do pieczenia na ognisku.
Na leśnej scenie, pani Basia Tabor znakomicie zabawiała licznie zgromadzone dzieci, wciagając je do wspólnej zabawy i organizując liczne konkursy - serdecznie dziękujemy za włożone przez nią serce, pracę, staranie i własny czas!
Zgromadzeni przy ognisku i piekący kiełbaski wysłuchali gawędy o działach BOFORSA i mogli obejrzeć fragmenty filmu "Obrona Helu". Wysłuchali także wspaniałego recitalu szantowego pana Sławomira Cieślaka (fot.), wspomaganego w kilku przypadkach przez chórek pieknych pań, wywołanych sposród słuchaczy.... Dziękujemy bardzo panie Sławku, to było wspaniałe!
Po północy goście zaczęli się rozchodzić, ognisko zalano wodą, pogaszono światła - i nad schowanym w lesie muzeum znów zapadła cisza.