Dziś w Helu, w uroczystym przemarszu przez całe miasto wzięli liczny udział przedstawiciele helskich władz, instytucji i organizacji - w tym oczywiście przedstawiciele naszego Muzeum Obrony Wybrzeża. Mimo mżącego, a potem już padającego deszczu do pochodu dołączyły nieprzeliczone masy turystów. Przemarsz otwierała wspaniale grająca orkiestra dudziarska "Częstochowa Pipes & Drums" i oddelegowany oddział Wojska Polskiego. Pod pomnikiem Obrońców Helu wartę honorową trzymali zarówno polscy żołnierze, jak i rekonstruktorzy w historycznych mundurach brytyjskich i amerykańskich. Po odegraniu hymnu polskiego i salwie honorowej odczytano apel poległych, a zgromadzone delegacje złożyły kwiaty, oddając cześć zarówno obrońcom Helu, jak i innym poległym na frontach wojen związanych z dziejami naszego narodu.
Dzisiejsza uroczystość to także oficjalny początek kolejnej, helskiej imprezy DDay - Hel odbywającej się w Helu już od wielu lat.
Nasze Muzeum Obrony Wybrzeża jak co roku sponsoruje DDay - Hel bezpłatnie goszcząc rekonstruktorów z grupy "niemieckiej", udostępniając im teren Muzeum i ponosząc koszty związane z ich pobytem.