2. października, z udziałem naszego muzeum, odbyły się uroczystości ku czci helskich bohaterów broniących Helu w 1939 roku. Po przemówieniu przypominającym tragiczny los komandora Zbigniewa Przybyszewskiego straconego niewinnie po stalinowskim procesie, odbyła się przysięga pierwszej grupy helskich "strzelców". Po uroczystości odbyła się pod helskim ratuszem promocja poświęconej komandorowi Zbigniewowi Przybyszewskiemu książki autorstwa Krzysztofa Zajączkowskiego.
Na fotografii obok: p. Janina Bogusławska-Narloch, wnuczka komandora Przybyszewskiego , oraz autor książki - p.Krzysztof Zajączkowski.

Sprzedaż książki w dniu promocji przekroczyła nasze wszelkie oczekiwania. Ta ciekawie napisana książka znajduje się już w sprzedaży w naszym muzeum.