8. października 2011 r. w Gdańsku odbył się uroczysty chrzest szkunera KAPITAN BORCHARDT, któremu patronuje nasze muzeum. Matka chrzestna - pani minister Anna Wypych-Namiotko, po wypowiedzeniu formuły chrztu, rozbiła butelkę oryginalnego szampana o burtę statku. Na uroczystości było kilkaset osób, z władzami Gdańska na czele, ale nie zabrakło też przedstawicieli Szczecina, Gdyni, no i oczywiście przedstawicieli naszego Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością także komandorowie, kapitanowie, żeglarze i zwykli mieszkańcy. Przyjechały dzieci ze szkół noszących imię Karola Borchardta. Prezes PZŻ przekazał banderę narodową, a prezydent Gdańska banderę z herbem miasta. Wręczono także banderę Szczecina. Nasze Muzeum przekazało do messy szkunera plakietę upamiętniającą postać kapitana Borchardta i ufundowało specjalne medale pamiątkowe z okazji chrztu żaglowca.
Na zakończenie części oficjalnej orkiestra zagrała hymn narodowy i na flagsztoku załopotała bandera narodowa.

Życzymy pomyślnych pływań i wyszkolenia mnóstwa świetnych żeglarzy. Gorąco namawiamy do zapisywania się na rejsy na stronie kapitanborchardt.pl
Na fot. obok Pani Anna Wypych-Namiotko w towarzystwie właścicieli statku i zaproszonych gości.