Mijają 94 lata od odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach zaborów.
11 listopada Muzeum Obrony Wybrzeża zaprasza wszystkich o godz. 14:45 na uroczystości pod latarnią morską.
11 listopada 1918 r. entuzjastycznie witany Piłsudski wkroczył do Warszawy, a Rada Regencyjna przekazała mu wszelką władzę wojskową. Tego samego dnia Niemcy skapitulowały na froncie zachodnim, kończąc formalnie najstraszliwszą z ówczesnych wojen, nazwaną WOJNĄ ŚWIATOWĄ.

Ta data to symbol powstania RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, do budowy której włączyli sie Polacy z różnych zaborów, Polacy wracający z emigracji, ludzie których dzieliły kontrowersje w sprawie języka, komend wojskowych, nazewnictwa technicznego a nawet formy przysięgi wojskowej.

Jedyne co łączyło ludzi różnego pochodzenia, ludzi mówiących czasami różnymi językami
- to były BARWY NARODOWE.

W tym dniu, który powinniśmy traktować jak wyjątkowe święto - bo los zesłał nam życie w kraju bez wojny, czego nie doświadczył nikt z naszych przodków - wywieśmy nasze barwy narodowe. Pokażmy, że nie jesteśmy gorsi od innych nacji, których kraje w dni narodowych świąt rozkwitają barwami sztandarów.

Nie oglądajmy się na innych. Okażmy dumę, że jesteśmy Polakami i nie wstydźmy się tego zademonstrować wywieszając biało-czerwoną flagę RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.