24 sierpnia kolejny raz odwiedził nasze Muzeum Obrony Wybrzeża minister Jan Stanisław Ciechanowski p.o. Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Po złożeniu wiązanki kwiatów pod tablicą kmdr. Zbigniewa Przybyszewskiego - patrona naszego muzeum - przedstawiciele władz Helu i zaproszeni goście przeszli do sali poświęconej historii skazania helskich komandorów przez stalinowski sąd wojskowy. Tam, pan minister odznaczył medalami UDSKiOR twórców helskiego muzeum i osoby szczególnie zasłużone dla jego powstania i rozwoju.
Przedstawiciele naszego muzeum poinformowali zebranych o zainicjowanej przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy Morskich Sił Specjalnych "Formoza" uroczystości dla uczczenia pamięci Komandorów Marynarki Wojennej rozstrzelanych na podstawie haniebnych wyroków stalinowskich sądów. Uroczystość przygotowywana pod patronatem Marynarki Wojennej odbędzie się na Oksywiu 14 grudnia 2012 r., w 60. rocznicę stracenia komandorów Zbigniewa Przybyszewskiego, Stanisława Mieszkowskiego i Jerzego Staniewicza.
Po zwiedzeniu naszego muzeum odbyły się rozmowy robocze min. Ciechanowskiego z przedstawicielami naszego Muzeum w sprawie dalszych planów współpracy pomiędzy UDSKiOR a MOW. Jak dotychczas ta współpraca zaowocowała powstaniem wystawy audiowizualnej o historii procesu helskich komandorów, oraz stałymi wystawami przekazanymi nam przez UDSKiOR: wystawą o roli polskiego wywiadu w czasie II wojny światowej i wystawą "Gdy Polska powiedział NIE!"