W Helu, przy wsparciu i współdziałaniu Muzeum Obrony Wybrzeża, odbyła się w dniach 28-30 lipca trzydniowa impreza "D-Day Hell 2006". W jej czasie licznie zgromadzeni widzowie mieli możność zapoznać się z bliska z wyposażeniem bojowym i umundurowaniem armii amerykańskiej i niemieckiej z okresu II Wojny Światowej.

Na Wiejskiej, głównej ulicy Helu, przedstawiono scenę obrony niemieckiej i amerykańskiego ataku. Zaprezentowano także pokazy musztry i wiele historycznych pojazdów bojowych. Ostatniego dnia, na helskiej plaży, odbył się - z udziałem niezwykle licznie zgromadzonej publiczności - pokaz zwycięskiego desantu armii amerykańskiej na plażę "Omaha", bronioną przez oddziały niemieckie w czasie operacji "Overlord". W pokazie, oprócz licznych członków grup odtwarzających oddziały wojskowe, wzięli udział spadochroniarze i desant morski.