1 maja 2013 roku w Muzeum Obrony Wybrzeża Stowarzyszenia "Przyjaciele Helu" odbyło się uroczyste otwarcie drugiej linii kolejki amunicyjnej, która będzie dowoziła turystów do Muzeum Kolei Helskich - pomieszczonego w wielkim magazynie amunicyjnym byłej baterii Schleswig-Holstein nowego działu MOW.
Uroczystość rozpoczęła się wraz z wjazdem nowej kolejki na nieistniejący jeszcze peron stacji BRUNO-PÓŁNOC. Kierującego osobiście kolejką jej animatora i twórcę - Marcina Przybysza powitali przedstawiciele dyrekcji MOW i Stowarzyszenia "Przyjaciele Helu" wręczając mu symboliczną butelkę szampana i okazałe cygaro.
Następnie zaprzyjaźniony z MOW "Chór Ojca Chrzestnego" odśpiewał " Hymn Helu" napisany w roku otwarcia MOW i teraz ponownie, uroczyście wykonany. Chór i zaproszeni goście przejechali nowo oddaną trasą kolejki do magazynów amunicyjnych, gdzie jeszcze wre wytężona praca przy uruchomieniu nowego oddziału MOW. Uroczystość zakończyło zwiedzanie Muzeum przez Chór i zaproszonych gości.