Z  wielką przyjemnością informujemy, że medal komandora Zbigniewa Przybyszewskiego nr  05/I/2018 został jednogłośnie przyznany panu Jackowi Wysockiemu.

Pan Wysocki jako fachowiec w dziedzinie oświetlenia (jest udziałowcem i członkiem Rady Nadzorczej ES-SYSTEM wiodącej polskiej firmy specjalizującej się w oświetleniu profesjonalnym)  i wieloletni donator naszego muzeum zlecił opracowanie planu oświetlenia siedziby Muzeum Helu oraz wykonanie na swój koszt specjalnej instalacji oświetleniowej.

Nie jest to jedyny sponsoring pana Jacka w Helu. Wcześniej ufundował podobne oświetlenie dla Muzeum Rybołówstwa i oświetlił Dąb św. Franciszka przed klasztorem Franciszkanów w Helu.
Serdecznie gratulujemy!  Ten medal, to szczególne wyróżnienie, przyznawane przez nasze muzeum  osobom których zasługi dla rozwoju naszego muzeum są szczególnie cenne.

Medal komandora Zbigniewa Przybyszewskiego jest nadawany raz na kwartał osobom starannie wybranym i zatwierdzonym przez dyrekcję Helskiego Kompleksu Muzealnego - w skład którego wchodzi MOW.
Aby nadać temu medalowi odpowiednią rangę opracowano i zatwierdzono szczegółowy  regulamin przyznawania medalu osobom lub instytucjom, które mają znaczący wkład w rozwój  Muzeum.