Przedstawiciele naszego muzeum wzięli udział w Święcie Morskiej Jednostki Rakietowej im. kmdr. Zbigniewa Przybyszewskiego w Siemirowicach. Oprócz wielu nominacji, nagród i wyróżnień w tym roku po raz pierwszy nadawano nowo wprowadzoną odznakę pamiątkową Morskiej Jednostki Rakietowej. Tą odznaką został uhonorowany m.in. Helski kompleks Muzealny, w skład którego wchodzi Muzeum Obrony Wybrzeża im. kmdr. Zbigniewa Przybyszewskiego.

Odznakę wręczył dowódca MJR kmdr Artur Kołaczyński. Nasze Muzeum włączyło się także do Komitetu Honorowego Fundatorów Sztandaru Wojskowego dla tej najnowszej i najnowocześniejszej jednostki wojskowej Polskiej Marynarki Wojennej. Uroczyste nadanie sztandaru MJR jest przewidywane w 2019 r.