7 lipca 2018 r. na terenie Muzeum Obrony Wybrzeża odbyło się uroczyste zakończenie Międzynarodowych Regat o Puchar Rektorów Akademii Morskiej w Gdyni i Kaliningradzkiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego w obecności konsula generalnego RP w Kaliningradzie pani Anny Nowakowskiej i prorektora Akademii Morskiej dr hab. kpt. ż.w. Henryka Śniegockiego. Po wręczeniu zwycięzcom pucharów pani konsul wraz z panem rektorem złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą naszego patrona - komandora Zbigniewa Przybyszewskiego. Pamiątkowe zdjęcie uczestników regat przed wejściem do naszego Muzeum zakończyło tę uroczystość - a licznie zgromadzeni żeglarze udali się do wojskowej kuchni polowej na zasłużony posiłek.