Z  wielką przyjemnością informujemy, że medal komandora Zbigniewa Przybyszewskiego nr  04/IV/2017 został jednogłośnie przyznany panu Marcinowi Wawrzynkowskiemu.
Pan Wawrzynkowski został uhonorowany naszym medalem jako niezwykle aktywny modelarz - zarówno wykonujący liczne modele na potrzeby MOW jak i koordynujący sprawy modelarstwa związanego z naszym muzeum. Wkrótce - w dużej mierze na bazie wykonanych przez niego modeli - przewidujemy otwarcie wystawy "100 lat Polskiej Marynarki Wojennej".

Z uwagi na długą nieobecność laureata w Helu - mogliśmy wręczyć medal dopiero teraz.

Medal komandora Zbigniewa Przybyszewskiego jest nadawany raz na kwartał osobom starannie wybranym i zatwierdzonym przez dyrekcję Helskiego Kompleksu Muzealnego - w skład którego wchodzi MOW.
Aby nadać temu medalowi odpowiednią rangę opracowano i zatwierdzono szczegółowy  regulamin przyznawania medalu osobom lub instytucjom, które mają znaczący wkład w rozwój  Muzeum.