17 sierpnia 2018 r. w Muzeum Obrony Wybrzeża Stowarzyszenia "Przyjaciele Helu" otworzyliśmy wystawę "100 lat POLSKIEJ MARYNARKI WOJENNEJ".
Po powitaniu gości przed wejściem do Muzeum i po złożeniu kwiatów pod tablica patrona MOW komandora Zbigniewa Przybyszewskiego wystawę otworzyli kmdr por. Leszek Smarzyński Dowódca Punktu Bazowania MW Hel i kmdr ppor. Piotr Michałowski reprezentujący Morską Jednostkę Rakietową w Siemirowicach noszącą imię naszego Patrona. Wystawa na 12 tablicach opracowanych graficznie przez Arkadiusza Woźniakowskiego przedstawia stuletnią historię polskiej Marynarki Wojennej. Ta formacja wojskowa działała nieprzerwanie 100 lat bez chwili przerwy. W momencie zakończenia obrony Polski w październiku 1939 r. jej dzieło kontynuowały polskie kontrtorpedowce wysłane tuż przed wojną do Wielkiej Brytanii. Na tej bazie rozwinęła się cała potężna polska Marynarka Wojenna na Zachodzie, która pod dowództwem kadm. Jerzego Świrskiego stanowiła przez cały okres wojny czysto polską formacje zbrojną, skutecznie walczącą u boku Aliantów z niemieckim agresorem.
Jedna ze ścian sali wystawowej przedstawia opracowany przez Jolantę Łańczak kolaż fotografii dokumentujących trzy oddzielne okresy działania Marynarki Wojennej - dwudziestolecie międzywojenne, Marynarkę Wojenną na Zachodzie i Marynarkę Wojenną w powojennej Polsce - aż do chwili obecnej. Wystawę ilustruje pięć wspaniałych modeli okrętów PMW autorstwa Marcina Wawrzynkowskiego i Wojciecha Sokołowskiego oraz liczne eksponaty ze zbiorów Muzeum. Autorem wystawy jest dyrektor MOW - Władysław Szarski.