Z  wielką przyjemnością informujemy, że medal komandora Zbigniewa Przybyszewskiego nr  06/II/2018 został jednogłośnie przyznany pani Jolancie Łańczak.
Pani Łańczak od lat niezwykle aktywnie współpracuje z naszym muzeum wyszukując, opracowując i szczegółowo identyfikując zdjęcia dokumentalne dotyczące historii Marynarki Wojennej. Zasługą pani Łańczak jest także fotograficzna historia 100 lat Polskiej Marynarki Wojennej, która zdobi jedną ze ścian otwartej u nas ostatnio wystawy.

Medal komandora Zbigniewa Przybyszewskiego jest nadawany raz na kwartał osobom starannie wybranym i zatwierdzonym przez dyrekcję Helskiego Kompleksu Muzealnego - w skład którego wchodzi MOW.
Aby nadać temu medalowi odpowiednią rangę opracowano i zatwierdzono szczegółowy  regulamin przyznawania medalu osobom lub instytucjom, które mają znaczący wkład w rozwój  Muzeum.