Z  wielką przyjemnością i satysfakcją  informujemy, że medal komandora Zbigniewa Przybyszewskiego nr  07/III/2018 został jednogłośnie przyznany panu Mateuszowi Delingowi.
Pan Mateusz Deling, to rzutki przedsiębiorca, którego zasługą jest odbudowa zakupionego przez niego  pałacu w Kłaninie i przywrócenie mu dawnej świetności. Jest także założycielem i właścicielem Muzeum Techniki Militarnej w Kłaninie. Od lat niezwykle aktywnie wspomaga nasze muzeum. Miedzy innymi to dzięki jego inicjatywie i pracy stanęła w naszym skansenie zrekonstruowana niemiecka armata 8,8 mm.

Mateusz Deling

Medal komandora Zbigniewa Przybyszewskiego jest nadawany raz na kwartał osobom starannie wybranym i zatwierdzonym przez dyrekcję Helskiego Kompleksu Muzealnego - w skład którego wchodzi MOW.
Aby nadać temu medalowi odpowiednią rangę opracowano i zatwierdzono szczegółowy  regulamin przyznawania medalu osobom lub instytucjom, które mają znaczący wkład w rozwój  Muzeum.