Wszystko zależy od stopnia zainteresowania tematem.

Udostępniamy PIĘĆ obiektów leżących od siebie w odległościach od 300 m do 4 km.
Muzeum Obrony Wybrzeża (MOW) w stanowisku B2 (Główna ekspozycja) - oraz skansen plenerowy uzbrojenia naokoło stanowiska B2,
Wieża kierowania ogniem (MOW) - ekspozycje militarne i wystawa kpt. Karola Borchardta,
Stanowisko bat. im. Heliodora Laskowskiego na helskim Cyplu,
Muzeum Kolei Helskich - do którego jedzie się kolejką wąskotorową (oddzielna oplata za kolejkę!),
Muzeum Helu (etnograficzno-historyczne) z ogródkiem botanicznym wokół.

Każdy z tych obiektów - poza stanowiskiem bat. Laskowskiego zawiera w sobie WIELE wystaw - które jedni przebiegają w 10 minut, a inni spędzają tam dwie-trzy godziny. Wystawy dotyczą nie tylko militariów - mamy przecież Muzeum Helu i Muzeum Kolei Helskich.
Średni czas zwiedzania samego obiektu B2 - to ok. 45 min (nie licząc skansenu!), wieży ok. 30 min.
Osoby zainteresowane dokładnym zwiedzaniem wykupują karnet na wszystkie obiekty (bez opłaty za kolejkę wąskotorową) i zwiedzają wybrane przez siebie obiekty w dowolnej kolejności i przez kilka dni.