Pokazy wirtualnej rzeczywistości w MOW

W obiektach naszego Muzeum odbędą się bezpłatne pokazy VR – WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI – pod nazwą: "Dwie plaże chwały 1939/44 - helskie korzenie D-Day"

W dniach 21-22 .08  Muzeum Obrony Wybrzeża - Sala kinowa

W dniach 23-27.08  na Baterii im. Heliodora Laskowskiego:

-  Schron Stanowiska nr 4 Baterii Cyplowej przy drodze na plażę ( armata)

-  Schron centrali artyleryjskiej  (200m od stanowiska nr 3 w kierunku Helu)

>>>>> PROGRAM POKAZÓW


Gdy POLSKA powiedziała "NIE!"

W dniu 22 lipca w Wieży Kierowania Ogniem udostępniliśmy wystawę planszową „Gdy Polska powiedziała: Nie!”.

Ekspozycja pokazuje kształtowanie się polsko-niemieckich stosunków politycznych w latach 1918–1939, oraz wyjaśnia, jak doszło do sytuacji, w której zarówno Polska, jak i cała Europa stanęły na krawędzi wojny.


Polacy w Portugalii 1940-45

13 czerwca 2022 r. w kręgu działobitni na B2 otwarto wystawę Polacy w Portugalii 1940-45.
Wystawa autorstwa UDSKiOR poświęcona jest polskim uchodźcom, którzy w czasie II Wojny Światowej znaleźli schronienie w Portugalii. Jest również formą podziękowania dla narodu portugalskiego za pomoc, jakiej udzielili naszym rodakom.

Portugalia przyjęła przeszło 6 tys. obywateli polskich, których różne aspekty życia codziennego obrazują archiwalne fotografie.


Wizyta weteranów wojskowych

W dniu 07.06.2022 r. uczestnicy Warsztatów dla weteranów poszkodowanych w misjach poza granicami państwa z 16 Dywizji Zmechanizowanej, z zastępcą D-cy Dywizji - gen. bryg. Wojciechem Ziółkowskim na czele, oraz weterani z 3 Flotylli Okrętów z Zastępcą Dowódcy – kmdr. Wojciechem Sową na czele oraz Komendantem Portu Wojennego Gdynia -  kmdr. Przemysławem Czernuszycem, złożyli wizytę w  Muzeum Obrony Wybrzeża.

Wizytę rozpoczęła ceremonia złożenia kwiatów i zapalenia znicza pod tablicą pamiątkową poświęconą bohaterskiemu obrońcy Helu z 1939 r. - kmdr por. Zbigniewowi Przybyszewskiemu.

Następnie uczestnicy warsztatów zapoznali się z historią i wystawami MOW. Po zwiedzaniu, goście zostali poczęstowani posiłkiem z wojskowej kuchni polowej przygotowanym przez gospodarza wizyty - 3 Flotyllę Okrętów  stacjonującej w Gdyni.