24 lipca 2020 odbyło się w naszym Muzeum uroczyste otwarcie wystawy ”100 lat polskiego lotnictwa wojskowego”.  Wystawę otworzył pan Jacek Zagożdżon - kierownik działu Edukacji Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, który następnie oprowadził gości po nowootwartej wystawie.
Wystawa przygotowana przez Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie w Roku Stulecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego 1918-2018, przedstawia dzieje polskich skrzydeł od początku ich powstania do współczesności.

W ramach nawiązanej współpracy pomiędzy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie a Muzeum Obrony Wybrzeża, nasze muzeum wypożyczyło będący w naszych zbiorach pływak hydroplanu Lublin R XII hydro na wystawę SKRZYDŁA NA FALI– przygotowaną przez MSP w Dęblinie z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa morskiego, w Roku Stulecia Zaślubin Polski z morzem.

Wystawa będzie prezentowana w Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu do 30 września 2020 r.