W dniu 07.06.2022 r. uczestnicy Warsztatów dla weteranów poszkodowanych w misjach poza granicami państwa z 16 Dywizji Zmechanizowanej, z zastępcą D-cy Dywizji - gen. bryg. Wojciechem Ziółkowskim na czele, oraz weterani z 3 Flotylli Okrętów z Zastępcą Dowódcy – kmdr. Wojciechem Sową na czele oraz Komendantem Portu Wojennego Gdynia -  kmdr. Przemysławem Czernuszycem, złożyli wizytę w  Muzeum Obrony Wybrzeża.

Wizytę rozpoczęła ceremonia złożenia kwiatów i zapalenia znicza pod tablicą pamiątkową poświęconą bohaterskiemu obrońcy Helu z 1939 r. - kmdr por. Zbigniewowi Przybyszewskiemu.

Następnie uczestnicy warsztatów zapoznali się z historią i wystawami MOW. Po zwiedzaniu, goście zostali poczęstowani posiłkiem z wojskowej kuchni polowej przygotowanym przez gospodarza wizyty - 3 Flotyllę Okrętów  stacjonującej w Gdyni.