Zwracamy się do osób, które na Helu odbywały służbę wojskową w różnych jednostkach, na różnych stanowiskach i w różnych latach. Opisujcie dla naszego archiwum swoje wspomnienia, nadsyłajcie skany zdjęć z tego okresu, anegdoty, wierszyki, opisy rożnych wydarzeń, codziennych wpadek i sukcesów. Opiszcie ludzi których zapamietaliście z okresu Waszej służby tutaj - czasem były to postacie bardzo barwne, czasem zapisały się w Waszej pamięci jako tyrani, a czasem wspominacie ich ciepło. Nie dopuśćmy, aby te historie zatarła niepamięć! 
Czekamy ZAWSZE na Wasze listy, zdjęcia czy pamiątki z okresu służby na Helu. Chcemy, aby nasze Muzeum stało się także miejscem, które upamiętni Wasze spędzone na Helu lata i miesiące.

Grono oficerów i sympatyków 43 Batalionu Saperów 9 FOW Marynarki Wojennej RP wystawiło własnym staraniem pamiątkowy kamień z tablicą w miejscowości Hel-Bór. To wspaniała i godna szacunku inicjatywa - ale sama tablica nie wystarczy, idźmy dalej w tym kierunku! 
Prosimy o staranne podpisywanie nadesłanych materiałów, opisywanie osób na zdjęciach, podawanie adresów nadawcy (tylko do wiadomośći MOW!) - to pozwoli traktować nadesłane materiały jako wartościowe dokumenty historyczne. Jeśli ktoś nadeśle ciekawie napisane wspomnienia - istnieje możliwość wydania ich drukiem przez nasze Muzeum - w całości lub jako część pracy zbiorowej.


CZEKAMY na Wasze listy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.