Wojskowa kolejka wąskotorowa

KOLEJKA CHWILOWO NIECZYNNA - o terminie otwarcia poinformujemy.

Nasza pierwsza kolejka dowozi pasażerów ze stanowiska artyleryjskiego B2 (Bruno) w którym znajduje się Muzeum, trasą ok. 0,5 km do stanowiska nr 3 (Caesar) - gdzie KAŻDY może postrzelać na strzelnicy bojowej - Z PRAWDZIWEJ BRONI!

 

Od wiosny 2013 zwiedzający dojeżdżają drugą kolejką wąskotorową także do nowo powstałego Muzeum Kolei Helskich. Dzięki przedłużeniu trasy kolejki o blisko kilometr, do i tak bogatego pakietu atrakcji doliczyć można kilka następnych, między innymi przesiadkę na drugi pociąg, przejazd na teren do niedawna ściśle strzeżonych przez wojsko Magazynów Amunicyjnych baterii Schleswig - Holstein, czy zwiedzanie wnętrza jednego z obiektów, w którym znajduje się oddział MOW - Muzeum Kolei Helskich. Na pasażerów kolejki czeka tam także wystawa plenerowa, w tym prawdziwa, unikatowa lokomotywa manewrowa LS - 40, jedna z zaledwie kilku zachowanych w kraju!.

Podkreślić warto, że mimo dużej ilości atrakcji, całość pakietu "przejazd kolejką wąskotorową", łącznie ze zwiedzaniem, zajmie Państwu nie więcej niż 45 minut intensywnej przygody.

 

- istnieje możliwość przejazdu kolejką wąskotorową Muzeum na zamówienie, połączona ze zwiedzaniem Muzeum Kolei Helskich.

 

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać, kontaktując się pod adresem:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub telefonicznie u Marcina Przybysza: 603 650 536.

 

Strzelnica bojowa

*** 2021 rok ***
Na terenie stanowiska artyleryjskiego B3 - Caesar działa Strzelnica Bojowa, na której można oddać strzały z prawdziwej, historycznej broni palnej, strzelającej OSTRĄ amunicją.
 
Na stanowisku B3, do którego można zarówno dojechać kolejką wąskotorową, jak i dojść na piechotę z parkingu Muzeum, udostępnimy kilkanaście egzemplarzy historycznej i współczesnej broni palnej.
Na naszej strzelnicy mogą bezpiecznie strzelać osoby w wieku od 3 do 103 lat :)
 
Broń jest dostępna pod opieką profesjonalnego instruktora DLA KAŻDEGO,
 
nie wymagamy posiadania pozwolenia na broń.
 
Strzelamy z PRAWDZIWEJ broni.
 
Terminy pracy Strzelnicy w sezonie 2021:
  od 3 czerwca do 12 września pracujemy CODZIENNIE w godzinach otwarcia Muzeum.
 
Więcej informacji pod numerem:
603 650 536, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kuchnia polowa

- Czynna w lipcu i sierpniu
Menu:
Prawdziwa grochówka marynarska
Kiełbasa z rożna
Smalec kaszubski na pajdzie chleba

Strzelnica wojskowa - sportowa

Strzelnica w skansenie przy przy stanowisku B2 Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu oferuje możliwość strzelania z szerokiego wyboru broni pneumatycznej długiej i krótkiej oraz korzystanie z rzutni granatów.

Posiadamy repliki pneumatyczne broni historycznej oraz współczesnej.

Wszelkich informacji można zasięgnąć pod numerem tel. 511 254 418